pexels-alma-thai-4353249

23.02.2024

Popraw płodność, a zwiększysz sukces IVF

Naturalne metody medycyny chińskiej (TCM) mogą działać w parze z zachodnimi metodami leczenia, takimi jak IVF i IUI.

Popraw płodność medycyną chińską (TMC) by zwiększyć wskaźnik sukcesu posiadania dziecka.

Terapeuci TCM koncentrują się na przywracaniu równowagi i harmonii w organizmie. TCM pomaga wyeliminować czynniki, które mogą przyczyniać się do niepłodności takie jak:

  • Regulowanie zaburzenia równowagi hormonalnej
  • Poprawa przepływ krwi w narządach rozrodczych,
  • Zmniejszenie stresu i niepokoju

Wypróbuj mieszanki ziołowe

By zwiększyć szanse na poczęcie TCM wykorzystuje zioła do wspierania zdrowia reprodukcyjnego obojga partnerów. Istnieje wiele ziół, które mogą pomóc w regulacji cykli miesiączkowych, poprawy rozwoju pęcherzyków i owulacji. Co więcej, ziołowe toniki utrzymują ciepło ciała i odżywiają je, tworząc optymalne środowisko do implantacji i ciąży. Często wykorzystuje się takie zioła jak Dang Gui, Bai Shao czy Hunang Qi.

Jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów z płodnością u mężczyzn, zioła mogą być również potężnym narzędziem wspierającym poprawę jakości plemników. Jagody goji i nasiona kanianki chińskiej można używać do wspierania Nerek i Wątroby, podczas gdy korzeń Codonopsis i Astragalus wykozrystuje się do wspierania Śledziny i Qi Płuc.

Rozważ akupunkturę w poprawie płodności

Stymulacja określonych punktów akupunkturowych poprawia przepływ krwi i pomaga regulować poziom hormonów u kobiet. Poprawia to owulację i zwiększa szanse na poczęcie, czyli poprawia płodność. Akupunktura może być również cennym narzędziem dla kobiet zmagających się z takimi schorzeniami jak endometrioza czy zespół policystycznych jajników, które mogą wpływać na owulację i implantację zarodka, zmniejszając w ten sposób szanse na poczęcie.

Stres jest również głównym czynnikiem, który może negatywnie wpływać na płodność, a akupunktura niesie pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Zmniejszając stres psychiczny oraz uwalniając napięcie i niepokój, akupunktura łagodzi stagnację Qi Wątrobyniedobór Qi Śledziony i Nerek, poprawiając kondycję organizmu.

Dieta na płodność

Ogromne znaczenia w poprawie płodności ma odpowiednie odżywianie. Pożywienie postrzegane jest jako potężne narzędzie do promowania równowagi i harmonii w organizmie. Odżywiając swoje ciało odpowiednim pożywieniem, możesz wspomóc naturalne procesy organizmu i zwiększyć swoje szanse na poczęcie. Zalecana dieta opiera się na produktach bogatych w tłuszcze nienasycone, produkty pełnoziarniste, warzywa i ryby oraz produkty wspierające krew. Codzienne żywienie powinno opierać się na posiłkach o termice ogrzewającej.

Dobrą praktyką jest włączenie ryżu do posiłków. TCM postrzega ziarna jako dobre źródło pożywienia dla Śledziony, które jest niezbędne do produkcji wystarczającej ilości Qi i krwi, aby wspierać prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała, w tym narządów rodnych.

Redukcja poziom stresu

Medycyna chińska postrzega stres jest jako główny czynnik przyczyniający się do różnych problemów z płodnością. Między innymi długotrwały stres może przyczyniać się do nieregularnych cykli miesiączkowych, złej jakości komórek jajowych i niskiej liczby plemników. Dzieje się tak, ponieważ stres może zaburzać prawidłową Qi organizmu, która jest siłą życiową. Kiedy Qi płynie płynnie, organizm jest w stanie optymalnie funkcjonować i utrzymywać równowagę. Stagnacja Qi z powodu stresu, może powodować szereg problemów zdrowotnych, w tym problemy z płodnością.

Włącz do swojego dnia codziennego praktyki redukujące stres, takie jak: medytacja, akupunktura, ćwiczenia rozciągające, takie jak joga lub pilates. Poprawa dobrego przepływu Qi  pomoże zwiększyć szanse na poczęcie.

Chcesz poprawić swoją płodność ? Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na wizytę Kontakt | TerapieWschodu.pl

pexels-alma-thai-4353249