Co to jest terapia manualna?

Terapia manualna Warszawa - Terapie Wschodu

Co to jest terapia manualna?

Funkcjonalna terapia manualna to jedna z najskuteczniejszych metod fizjoterapii, wykorzystywana celem usuwania bólu i dolegliwości kręgosłupa, stawów, mięśni. Jej podstawą jest specjalny masaż manualny, ale eksperci stosują również dodatkowe rodzaje ucisku, które służą do uśmierzenia bólu, przywrócenia prawidłowej ruchomości stawów czy wiązadeł. Terapia manualna sprawdza się szczególnie dobrze u osób cierpiących na bolesność karku, odcinka lędźwiowo-krzyżowego, zespół cieśni nadgarstka albo halluksy. Terapia kręgosłupa wspiera też usuwanie dolegliwości związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, bólami głowy lub przeciążeniowymi w obrębie stawów i kończyn. To bardzo przydatna opcja w przypadku dyskopatii, rwy udowej, ramiennej i kulszowej bądź przeciążeń struktur mięśniowych. Terapia manualna znajdzie zastosowanie także w sytuacji bólu szyi.

Do zalet prawidłowo przeprowadzonego przez specjalistę masażu zaliczyć można wysoką efektywność i bezpieczeństwo zabiegu. Ponadto terapia manualna jest zawsze planowana w oparciu o aktualny stan, konkretne schorzenie oraz potrzeby pacjenta, co gwarantuje pełne dostosowanie terapii do bieżących wymagań zdrowotnych.

Terapia manualna Warszawa - Terapie Wschodu

Masaż manualny

Jako doświadczony, odpowiednio wykwalifikowany terapeuta manualny, oferuję profesjonalne zabiegi będące skutecznym remedium na różne dolegliwości. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, starannie dobierając techniki do schorzeń i oczekiwań pacjenta. Podczas terapii korzystam z wielu sprawdzonych, efektywnych metod lub procedur, takich jak m.in.:

  • punkty spustowe (inaczej: terapia mięśniowo-powięziowa) – metoda ta sprawdza się zwłaszcza w usuwaniu napięcia oraz bólu mięśni,
  • mobilizacje, zwane też uruchamianiem – usprawniają ruchomość stawów, kręgosłupa, rozluźniają napięcie mięśniowe,
  • procedury rozciągająco-rozgrzewające – właściwe rozgrzanie i rozciągnięcie mięśni pozwala następnie ustawić je w odpowiedniej pozycji,
  • manipulacje – pomagają usunąć napięcie z tkanek, rozluźniają torebkę stawową, a w efekcie zwiększają zakres ruchu w stawie,
  • PIR (poizometryczna relaksacja mięśni) – metoda ta służy rozluźnianiu mięśni, likwidacji bólu. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku przykurczów mięśniowych.

Terapia manualna kręgosłupa może być stosowana u osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Terapia kręgosłupa służy zmniejszeniu przeciążeń, rozluźnieniu mięśni, likwidacji dolegliwości bólowych (zwłaszcza odcinka lędźwiowego), które często pojawiają się w II-III trymestrze.

Terapia manualna Warszawa - Terapie Wschodu

Terapia manualna kręgosłupa Warszawa

Ile kosztuje terapia manualna kręgosłupa? Cennik usługi dostępny jest na stronie. Zapewniam przyjazną atmosferę w gabinecie. Jeśli interesuje Cię kompetentnie przeprowadzona terapia manualna Warszawa to Twoje miejsce zamieszkania, zapraszam do kontaktu. Po wysłuchaniu i przeanalizowaniu problemu wykorzystam skuteczny rodzaj terapii dla Twoich dolegliwości.