Shiatsu – Japoński masaż terapeutyczny

Masaż Shiatsu Warszawa i zaburzenia snu - Terapie Wschodu

Shiatsu – japoński masaż terapeutyczny

Masaż shiatsu to japoński masaż leczniczy, znany na całym świecie od setek lat. Korzenie tej metody masażu sięgają starożytnej medycyny chińskiej. Jest on polecany każdej osobie, która zmaga się z nadmiernym stresem, zaburzeniami snu czy różnego rodzaju dolegliwościami układu oddechowego czy trawiennego. Masaż japoński shiatsu to nieinwazyjna metoda terapii, dzięki której organizm osiąga harmonię i równowagę energetyczną. Dlaczego to właśnie energia i jej przepływ mają tak duże znaczenie w shiatsu?

Shiatsu to masaż holistyczny. Oznacza to, że jego celem jest usprawnienie przepływu energii w organizmie. Zgodnie z ideą medycyny chińskiej, człowiek nie składa się tylko z tego, co widoczne, ale również z tego, co ukryte. Ciało, umysł i duch muszą znajdować się w wewnętrznej symbiozie, aby organizm był silny oraz mógł uporać się ze stresem czy dolegliwościami zdrowotnymi. W gabinecie Terapie Wschodu oferuję japoński masaż shiatsu, który w znaczący sposób wpłynie na samopoczucie, zdrowie i kondycję psychiczną.

Zaburzenia snu i Masaż Shiatsu Warszawa - Terapie Wschodu

Masaż holistyczny shiatsu

Na czym polega masaż terapeutyczny? Masaż Shiatsu to forma masażu, który wykonuje się u pacjenta ubranego w wygodne ubrania. Chodzi o zapewnienie komfortu osobom mającym problemy z nagością lub po prostu lepiej czującym się w swoim ulubionym dresie. Masaż shiatsu wykonywany jest kłębem dłoni, kolanami, stopami czy palcami. To masaż leczniczy, który polega na uciskaniu punktów na ciele i twarzy. Punkty te to kanały energetyczne (nazywane także meridianami), łączące wszystkie organy w ciele. Odpowiedni ucisk sprawia, że energia swobodnie przepływa przez ciało, poprawia się przepływ limfy i krwi, a organizm oczyszcza się z toksyn.

Japoński masaż shiatsu opiera się na założeniu, że wszelkie dolegliwości bólowe czy też schorzenia są wynikiem zablokowania energii w organizmie. Dlatego celem masażu jest jej odblokowanie. To masaż terapeutyczny, dzięki któremu masowana osoba poczuje się lepiej fizycznie i psychicznie. Po tego typu terapii znika ból mięśni, głowy, barków czy kręgosłupa. Masaż z elementami shiatsu jest także polecany kobietom w trakcie menopauzy czy z dużymi dolegliwościami bólowymi podczas menstruacji. Shiatsu pomaga również osobom mającym kłopoty z koncentracją, odpornością czy przewlekłym zmęczeniem. Może on być także wykonywany u kobiet w ciąży – w takim przypadku uciskane są jedynie wybrane punkty na ciele.

Masaż Shiatsu Warszawa i zaburzenia snu Warszawa - Terapie Wschodu

Shiatsu, japoński masaż – Warszawa i okolice

Generalnie masaż shiatsu ma za zadanie udrożnienie i poruszenie energii w kanałach energetycznych ciała. Jej swobodny przepływ oznacza zdrowie i witalność. Przepływająca energia stymuluje każdą część ciała, umysłu i ducha. Usprawniając przepływ energii w ciele masaż shiatsu doskonale sprawdza się w profilaktyce zdrowia. Masaż Shiatsu to osobliwa komunikacja przez dotyk. Jest to praca z ciałem będąca jednocześnie terapią i diagnozą, gdyż po przez stosowanie nacisków czy rozciągania można wyczuć mocniejsze lub słabsze miejsca w ciele, które wymagają dodatkowej uwagi. Należy wspomnieć,że masaż Shiatsu to praca z energią, ale na niewiele się przyda gdy w ciele jej brakuje. Dlatego też integralną częścią dbania o zdrowie jest prawidłowe odżywianie, relaksacja i odpowiedniej jakości sen.

Osobom cierpiącym na zaburzenia snu Warszawa ma sporo do zaoferowania, a jedną z propozycji jest właśnie gabinet Terapie Wschodu. Zaburzenia snu to obecnie jedno z wielu dolegliwości na, które uskarżają się zarówno ludzie starsi jaki młodzi. Zaburzenia snu upośledzają funkcje obronne organizmu, przyspieszają proces starzenia oraz spadek płodności u kobiet i mężczyzn.Odpowiednio długi sen bez wybudzania się jest niezbędny dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji organizm oraz sprzyja utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Mimo, iż zaburzenia snu wydają się lekką dolegliwością potrafią mocno uprzykrzyć życie.

 Masaż shiatsu, Warszawa, Al. Jerozolimskie. Serdecznie zapraszam!