Naturoterapia, a leczenie menopauzy

naturopata, naturoterapia Warszawa - Terapie Wschodu

Naturoterapia a leczenie menopauzy – skuteczna terapia

Przekwitanie boleśnie uświadamia o przemijającym czasie. Zmiany, przez jakie przechodzi kobiecy organizm, mogą skutecznie zaburzyć codzienny tryb życia. Często konieczna jest zastępcza terapia hormonalna lub wspomaganie pacjentek innymi bardziej naturalnymi metodami.

Leczenie menopauzy i łagodzenie jej objawów może odbyć się przy użyciu całkowicie naturalnych środków. Znalezieniem właściwej drogi oraz stworzeniem kompleksowego planu leczenia zajmuje się specjalista: naturopata Warszawa jest miastem, w którym nietrudno znaleźć profesjonalistów w tej dziedzinie. Dlatego naturalna terapia cieszy się coraz większym powodzeniem zarówno w stolicy, jak i całym regionie.

Objawy klimakterium związane są z zaburzeniem gospodarki hormonalnej organizmu. Naturoterapia ma na celu zminimalizować skutki zmian poprzez dobranie skutecznych metod wywodzących się z medycyny wschodu. Przykładowe leczenie menopauzy obejmuje dietę, włączenie ziół do jadłospisu oraz korzystanie z masaży jak np. masaż Shiatsu. Połączenie wszystkich metod daje najbardziej wymierne efekty. Dzięki temu menopauza staje się znacznie łagodniejsza, umożliwiając kobiecie normalne funkcjonowanie. Naturoterapia nie obciążają organizmu i pozytywnie wpływają na samopoczucie. Chociażby z tego powodu warto sięgnąć po tradycyjne metody.

naturopata, naturoterapia Warszawa - Terapie Wschodu

Co to jest menopauza? Jak ją rozpoznać?

Menopauza dotyka wszystkich kobiet po 50. roku życia i niestety nie da się tego uniknąć. Jest to spowodowane zanikaniem pęcherzyków jajnikowych, a w konsekwencji obniżeniem poziomu estrogenów. Wiele osób przekraczających pięćdziesiątkę zastanawia się nad tym, jakie są objawy menopauzy. Klimakterium można rozpoznać po:

  • ustaniu miesiączki,
  • uderzeniach gorąca,
  • bezsenności,
  • suchości pochwy
  • ogólnym spadku samopoczucia.

Objawy klimakterium są dość charakterystyczne, co ułatwia diagnostykę. Do skutków należy zaliczyć możliwość przybrania na wadze, pojawienia się problemów z tarczycą oraz pogorszenie się stanu skóry – tym także cechuje się menopauza. Objawy fizyczne i psychiczne nakładają się na siebie, czyniąc klimakterium nieprzyjemnym momentem w życiu kobiety oraz jej partnera. Jednak początki menopauzy mogą być znacznie łagodniejsze, jeśli tylko skorzysta się z naturoterapi, która przywróci organizm do równowagi.

naturoterapia, naturopata Warszawa - Terapie Wschodu

Naturopata Warszawa – gdzie zwrócić się po pomoc?

Ten trudny okres warto przezwyciężyć z profesjonalną pomocą. Naturopata rozpozna już pierwsze oznaki menopauzy. Dzięki eliminacji produktów przyspieszających starzenie się organizmu można znacząco złagodzić objawy zbliżającej się menopauzy. Naturopata pomoże wdrożyć zmiany w trybie życia i dobrym samopoczuciu kobiety. Szczególnie ważne jest zadbanie o witalność i dobre samopoczucie, gdyż wraz z wiekiem wiele pań doświadcza stanów depresji. Dieta bogata w naturalne oleje roślinne, warzywa, rośliny strączkowe oraz zioła – toniki Qi, znacząco wpływa na poprawę samopoczucia i witalność. Naturoterapia wspierana jest przez lekkie formy wysiłku fizycznego jak joga, Qi Gong czy Tai Qi.

Wpisując w wyszukiwarkę naturoterpia Warszawa z pewnością znajdziesz wielu specjalistów medycyny naturalnej. Zachęcam Cie do kontaktu. Z przyjemnością również i ja jako naturopata rozwieję wszelkie wątpliwości dotyczące naturoterapi menopauzy lub innych zagadnień związanych z moją działalnością.