Usługi

Umów wizytę:

Tel. +48 601 959 716,

email: beata@terapiewschodu.plwyślij zapytanie

Konsultacje z dietetyki według TMC

Prowadzę konsultacje w zakresie poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia w oparciu o medycynę chińską. Więcej o dietetyce w medycynie chińskiej TUTAJ

Terapia Wspierania Płodności:

Przygotowanie do ciąży przy pomocy diety opartej na medycynie chińskiej.

Terapia prowadzona jest z wykorzystaniem diety, ziół i relaksacji. Korzystam z ziół europejskich oraz stosowany w TMC. Dodatkowy element terapii stanowi akupunktura, którą wykonuje wykwalifikowana akupunkturzystka TMC (usługa dodatkowo płatna).

Naturoterapia Menopauzy

Stanowi pomoc dla Pań wchodzących w okres Menopauzy. Obejmuje zmianę diety, ziołolecznictwo oraz terapie masażem. Ponieważ wraz z wiekiem słabnie cały organizm, warto wtedy stosować zabiegi odmładzające w celu zachowania energii, dobrego samopoczucia i opóźnienia procesów starzenia. Pozwala to zminimalizować objawy klimakterium.  

Terapeutyczny Masaż Shiatsu

Masaż wywodzi się z Japonii, jednak swoje korzenie czerpie ze starożytnej Medycyny Chińskiej. Jego głównym założeniem jest praca z meridianami (kanałami energetycznymi ) łączącymi wszystkie organy w ciele. Ponieważ holistyczne zdrowie powinno obejmować ciało, umysł i duszę – masaż Shiatsu traktuje to założenie dosłownie. Przywraca równowagę energetyczną w ciele, uspokaja i relaksuje.

Masaż wykonywany jest w luźnym, wygodnym ubraniu. Wykonuje się go kłębem dłoni, palcami, stopami lub kolanem- w zależności od potrzeby terapii. Masowane są punkty energetyczne znajdujące się na przebiegu meridianów całego ciała. Ten rodzaj masażu zalecany jest dla osób z dolegliwościami bólowymi pleców, barków oraz głowy. Zalecam go też profilaktycznie lub wspomagająco w terapii pożywieniem, wspomaganiu płodności, łagodzeniu objawów menopauzy oraz osób żyjących w dużym stresie. Technika masażu zmniejsza napięcie mięśni, wspomaga lepsze funkcjonowanie układu krwionośnego, nerwowego, hormonalnego i trawiennego. Z tego masażu mogą również korzystać kobiety w ciąży- jednak u nich masowane są tylko wybrane partie ciała i pomijane niektóre punkty akupresurowe.

Wskazania do stosowania masażu Shiatsu:

Zmęczenie, chroniczne zmęczenie, stres, napięcia emocjonalne

Wspomaganie płodności, Menopauza

Zaburzenie snu, nerwowość

Bóle mięśniowe, bóle głowy, pleców i barków

Spadek energii, spadek koncentracji

Problemy układu trawiennego, jelitowe

Problemy układu oddechowego, problemy menstruacyjne

Terapia Manualna

Służy do usuwania dysfunkcji układu mięśniowo- szkieletowego, czyli usuwania różnych zablokowani w ciele. Terapia manualna przynosi ulgę w bólu mięśni i stawów przywracając ruchomość stawów i więzadeł. Dobrze się sprawdza w przypadku bólów lędźwiowych, bólu karku, cieśni nadgarstka czy halluksów. W terapii tej wykorzystuję:

Procedury rozgrzewająco- rozciągające

PIR- pozwala rozluźnić mięśnie, wprowadza równowagę i uwalnia ból mięśniowych

Punkty spustowe- usuwanie napięcia i ból mięśni

Techniki manipulacyjne- uwalniające napięcie z tkanek

Techniki mobilizacji- usprawniające ruchomość kręgosłupa i stawów