15.04.2019
Naturalny estrogen dla Pań po 40
Estrogeny odpowiadają za gładką młodzieńczą skórę, lśniące włosy i seksapil. Jeśli zależy Ci na dobrym wyglądzie skóry skorzystaj ze zdrowotnych właściwości miodu. Używanie miodu bezpośrednio na skórę odmładza twarz i szyję, redukuje worki pod oczami i przywraca sprężystość opadającym powiekom. Miód sprawia, że cera staje się bardziej nawilżona, a zmarszczki wygładzają się. Dzieje się to dzięki naturalnym hormonom zawartym w miodzie, które odbudowują głębsze warstwy skóry i przywracają jej sprężystość. Miód posiada również właściwości przeciwzapalne więc dobroczynnie wpływa na cały organizm. Naturalny miód zawiera niewielkie ilości witamin z grupy B i wit. C, składniki mineralne takie jak wapń, potas, żelazo. W miodzie występują również enzymy i aminokwasy wspomagające procesy trawienne oraz cukry: fruktoza i glukoza.
Stosowanie miodu:
- wewnętrznie – jako codzienny dodatek do diety
- zewnętrznie – dla poprawy jakości skóry służą naturalne maseczki miodowe. Ze względu na swoją lepkość miód najlepiej nakładać na skórę twarzy i szyi na 15 minut przed kąpielą, a następnie spłukać ciepłą wodą.
Spadek estrogenów u kobiet po 40 roku życia odbija się na całym organizmie, a najwyraźniej widać go na skórze. Miód stosowany zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie działa jak estrogen – wpływa na poprawę skóry niwelując niepożądane działanie androgenów. Estrogeny przyczyniają się do zwiększonej produkcji kolagenu w skórze co korzystnie wpływa na jej grubość.
Podczas pierwszych pięciu lat menopauzy kobieta traci około 30% całego kolagenu, co przejawia się w bardzo szybkim powstawaniu głębokich zmarszczek. Do pobudzenie żeńskich hormonów płciowych doskonale sprawdza się również pyłek pszczeli. Ma on działanie estrogenne i zawiera duże ilości białka, dlatego z powodzeniem może on być stosowany w codziennej diecie. Jedną z ważniejszych właściwości pyłku są bioflawonoidy (rodzaj estrogenów roślinnych) wykorzystywane w leczeniu chorób sera, obniżania poziom cholesterolu, wzmacniania naczyń włosowatych. Dodatkowo pyłek przyczynia się do zwalczania wolnych rodników oraz posiada właściwości antywirusowe, antynowotworowe i antybakteryjne. Pyłek wykazuje działania wzmacniające i odżywcze.
Stosowanie pyłku: 1-2 łyżeczki pyłku zalać na noc letnią wodą, a rano wypić powstały roztwór.