ciąża - Kopia

26.08.2019

Medycyna Chińska na Niepłodność

W obecnych czasach, gdy wiele par boryka się z trudnościami w posiadaniu potomstwa na przeciw wychodzi Tradycyjna Medycyna Chińska (TMC). Dawna sztuka leczenia dietą i ziołami pomaga w przygotowaniach do poczęcia.

Zawsze kluczem do udanego poczęcia jest zdrowy układ rozrodczy kobiety i mężczyzny. Zagnieżdżenie komórki jajowej wymaga odpowiedniej ilości dopływu krwi do układu rozrodczego, niezależnie od tego czy do zapłodnienia dochodzi w sposób naturalny, czy w wyniku wsparcia medycznego rozrodu.

Po mimo stosowanych obecnie wspaniałych osiągnięć medycyny akademickiej jak: zapłodnienie in vitro, inseminacja wewnątrzmaciczna czy mikroiniekcja plemnika do komórki jajowej, techniki zachodnie nie są w stanie poprawić jakości komórek jajowych ani plemników. Lekarze mogą jedynie wybrać najzdrowsze komórki do zabiegów, które udało się wytworzyć u kobiety starającej się o dziecko.

Tradycyjna Medycyna Chińska pomaga przywrócić prawidłowe działanie układu rozrodczego, by organizm funkcjonował na tyle dobrze by doszło do poczęcia i co ważne – utrzymania ciąży. Najczęstszą przyczyną niepowodzenia zabiegu in vitro są: słaba jakość komórek jajowych, dysfunkcje jajników lub niedostateczny dopływ krwi do jamy brzusznej, czy kłopoty z ilością i jakością plemników. Terapie zachodnie mogą wywoływać owulację i stymulować układ rozrodczy. Przy pomocy Medycyny Chińskiej kobietom bezskutecznie starającym się o dziecko, czasami można pomóc pobudzając ich układ rozrodczy, poprawiając cykl menstruacyjny, funkcjonalnie jajników i komórek jajowych oraz podnosząc jakość i ilość zdrowych plemników u panów. TMC pomaga poprawić funkcjonowanie i produktywność macicy oraz stworzyć optymalne warunki dla rozwoju ciąży.

Kiedy korzystać z Medycyny Chińskiej by poprawić płodność?

  • Gdy planujesz ciążę, a skończyłaś już 35 rok życia
  • Gdy od dłuższego czasu starasz się o dziecko bez efektów
  • Gdy planujesz zabieg wspomagania płodności
  • Gdy stwierdzono u Ciebie niepłodność idiopatyczną
  • Gdy masz podwyższony poziom FSH
  • Gdy borykasz się z nawracającymi poronieniami

Jaki elementy terapii wykorzystuję by wspierać płodność ?

  • Dietę według TMC – dieta dobierana jest indywidualnie na podstawie obszernego wywiadu dotyczącego danej osoby.
  • Zioła – mają szerokie zastosowanie do wspierania płodności i usuwania nadmiarów lub regulowania niedoborów w organizmie.
  • Pracę z ciałem- masaż  Shiatsu – przywraca równowagę organizmowi, usuwając zatory i pobudzając przepływ krwi, limfy i Qi. Pomaga w łagodny sposób poprawić kondycję fizyczną. Stanowi on nieocenioną pomoc w relaksacji dla osób starających się o dziecko. Masaż polega na uciskaniu odpowiednich punktów na ciele, by wspomagać i tonizować działanie narządów.
  • Akupunkturę – która, koncentruje się na najważniejszych punktach przebiegających przez ciało (meridianach)  i ma na celu pobudzenie krążenia Qi i usunięcie blokad. Stanowi złożoną i specjalistyczną metodę leczenia organizmu. Sięga w głąb wewnętrznych i zewnętrznych sieci połączeń ciała. Akupunktura wpływa na wzajemne powiązania między poszczególnymi częściami ciała, dzięki czemu skutecznie wspiera płodność, pomagając zmienić relacje miedzy hormonami, krwią i Qi przed ciążą.

Ile czasu potrzeba aby terapia przyniosła efekty?

Czas jaki musi upłynąć by zioła terapeutycznie zaczęły oddziaływać na organizm jest różny u różnych osób. Zależy on od konstytucji danej osoby, dolegliwości jakie jej towarzyszą oraz od tego w jaki sposób na nie reaguje. Istotnym czynnikiem zawsze jest wiek kobiety starającej się o dziecko, gdyż z biegiem czasu słabnie cały organizm, w tym również układ rozrodczy.

Terapia według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej wymaga cierpliwości i ważności. Nie stanowi ona cudownego remedium na osiągnięcie upragnionego dziecka. Pomaga jednak przywrócić równowagę w ciele, zdrowie i dobre samopoczucie przygotowując organizm do poczęcia i utrzymania ciąży.

ciąża - Kopia